Odvetraná fasáda svojpomocne

Páčia sa Vám odvetrané fasády, ale cena dodávky na kľúč sa Vám zdá byť privysoká? Využite výhody asistovanej realizácie.

Aká je životnosť odvetranej fasády?

Aplikáciou vyhovujúcich obkladových materiálov a podkonštrukcie je zaručená dlhá odolnosť fasády voči poveternostným vplyvom. Životnosť odvetranej fasády je pri správnom návrhu približne rovnaká ako životnosť objektu.

Na aké stavby je vhodná odvetraná fasáda?

Odvetrané fasády sú vhodné pre všetky typy budov. Či už ide o novostavby alebo rekonštrukcie objektov. Využitie tohto typu fasády je vhodné pre rodinné domy, nákupné centrá i administratívne budovy.

Je potrebné sa o odvetranú fasádu starať?

Áno, o každú fasádu sa treba starať. O niektoré obkladové materiály sa však treba starať minimálne. Patria medzi ne hlavne HPL a vlákno cementové dosky. Ak ide o drevený obklad, je potrebné si uvedomiť, že ide o živý materiál, o ktorý sa treba starať priebežne, najmä ak ide o obnovu pôvodnej vizuality dreva.

Robíte aj s Alucobond doskami?

V praxi väćšina architektov rozumie pod názvom Alucobond všeobecný Bond materiál s kompozitným jadrom a obojstrannými hliníkovými plechmi. Panely Alucobond patria medzi najdrahšie a najhoršie dostupné a preto sa v Slovenskej praxi používajú málo, vieme ich však v prípade záujmu dodať. My robíme hlavne s alternatívnymi Bond doskami vďaka lepšej cenovej i logistickej dostupnosti.