Odvetraná fasáda svojpomocne

Páčia sa Vám odvetrané fasády, ale cena dodávky na kľúč sa Vám zdá byť privysoká? Využite výhody asistovanej realizácie.

Možnosti zateplenia

Zateplenie je dôležitou súčasťou odvetranej fasády. Spôsob zateplenia je najdôležitejšou funkčnou časťou odvteranej fasády. Ovplyvňuje hlavne zdravotnú klímu stavby ako i jej tepelnú energetiku.

Minerálna vlna

Vyrába sa tavením rôznych kombinácií hornín, medzi ktorými prevažuje čadič. Preto sa niekedy nazýva aj čadičová vata.  Ako izolácia sa dá použiť až do teploty 750 °C. Kamenná minerálna vlna má relatívne veľkú pevnosť v tlaku a pri doskách s kolmým vláknom aj v ťahu. Minerálna vlna je najpoužívanejším zatepľovacím materiálom odvetraných fasád.

Výhody minerálnych izolácií:

  • nízky súčiniteľ tepelnej vodivosti
  • nízky faktor difúzneho odporu
  • ľahké rezanie
  • sú chemicky neutrálne
  • sú nehorľavé a anorganické – nepodporujú vznik plesní

Konopná izolácia

Izolácie z konopných vlákien, podobne ako iné izolačné materiály z prírodných vlákien, majú na jednu stranu vynikajúce parametre v oblasti tepelnej izolácie, akustickej izolácie i požiarnej bezpečnosti. V tom sa úplne vyrovnajú bežným, obvykle predávaným izolačným materiálom.

Na druhú stranu, si ale stále uchovávajú jedinečné prirodzené prírodné vlastnosti, čo ich úplne odlišuje od konkurencie a posúva ich na oveľa vyššiu úroveň. Konopná izolácia je málo nasiakavá, má minimálnu uhlíkovú stopu a veľmi dobre dýcha.

Používa sa stále viac , hlavne však pri požiadavke na zvýšenú ekologickosť stavby.