Odvetraná fasáda svojpomocne

Páčia sa Vám odvetrané fasády, ale cena dodávky na kľúč sa Vám zdá byť privysoká? Využite výhody asistovanej realizácie.

Drevokompozitný materiál WOODLOOK

Odvetraná fasáda z drevoplastu. Svetlo sivá.

Drevokompozitné dosky a lišty WOODLOOK sú moderné výrobky použiteľné v riešeniach odvetraných fasád. Materiál vzniká ako kombinácia drevných vláken a termoplastu vytlačovaním cez kovovú matricu. Umožňuje zhotovovať rozličné tvary v jednom výrobnom procese. Materiál je odolný proti poveternostným podmienkam a absorpcii vody. Napriek tomu, že ide o relatívne „ mladý „ produkt, v súčasnosti sa z drevokompozitných materiálov vyrába už celý rad produktov, nielen pre fasády.

Viac o drevokompozitných materiáloch nájdete v nasledovnej sekcii.

Výhody Woodlook® oproti drevu pri použití v exteriéri?

  • nižšia cena oproti niektorým exotickým drevinám
  • bezúdržbová prevádzka so zachovaním farebnosti
  • rozmerová stálosť, dosky sa nekrivia, neštiepia
  • dokonalý vizuálny efekt
  • žiadny drevokazný hmyz

V čom sa líši Woodlook® oproti iným kompozitným materiálom?

Kvalitné suroviny a technológia.

Nadrobno pomletá múčka z kvalitných vysušených tvrdých drevín spolu s modernými výrobnými linkami zabezpečuje vysokú hustotu a súdržnosť výsledného produktu a tým vysokú odolnosť voči všetkým vplyvom v exteriéri. Použitie jemnej drevenej múčky sa prejavuje aj na vzhľade podobnom drevu. Veľa iných výrobcov používa pri výrobe piliny z mäkkých drevín vyššej frakcie - aj viac ako 2 mm, čo okrem "drevotrieskového" vzhľadu má za následok aj viditeľnejšie zošednutie týchto pilín vplyvom UV žiarenia.

Ekologický polymér

Ako polymér je použitý ekologický, recyklovateľný tvrdený polyetylén (HDPE), ktorého nespornými výhodami sú vysoká hustota a tvrdosť, nenasiakovosť a odolnosť voči opotrebeniu.

Pohodlná chôdza

Hladká plocha na pohodlnú chôdzu je zabezpečená vďaka naplocho skoseným drážkam profilov.

Čo by ste mali vedieť

Profily zn. Woodlook sú vyrábané najmodernejšou technológiou z kvalitných surovín. Tejto kvalite zodpovedajú aj ceny. Tak ako v každej inej oblasti, sú firmy, ktoré sa snažia presadiť na trhu nižšou cenou a ponúkajú na prvý pohľad veľmi podobné materiály. Rozdiel sa dá ale určiť pri detailnom porovnaní. Preto doporučujeme navštíviť našu vzorkovňu.

Drevoplastové dosky je možné vyrábať aj lacnejšie za cenu, že sa ušetrí na materiáli a teda na kvalite. Napríklad použítím odpadových pilín z akéhokoľvek dreva - mäkkého, nevysušeného, priemyselne predtým spracovaného, ktoré môže obsahovať rôzne nevhodné chemikálie, lepidlá. Niektorí výrobcovia používajú viacnásobne recyklovaný plastový granulát. Viacnásobnou recykláciou plasty degradujú.

Šetrenie zahrňuje v niektorých prípadoch použitie nekvalitných, lacných farbív, ktoré nezabezpečia potrebnú farebnú stálosť či nekvalitné, alebo žiadne UV stabilizátory a ostatné prímesi - prímesi pomáhajú zabezpečiť dlhú životnosť v našich poveternostných podmienkach. Keďže drevená zložka tvorí väčšinový podiel v kompozícii, práve jej kvalita je rozhodujúca.

Veľmi dôležitou podmienkou celkovej spokojnosti s kvalitou je aj kvalitne a precízne prevedená montáž. Mnohí dodávatelia sa zbavujú zodpovednosti za vady formulkou „za závady spôsobené nevhodnou montážou neručíme“. Takisto niektorí dodávatelia uvádzajú, že montáž je nenáročná a jednoduchá.

Z našich skúseností z niekoľko stoviek realizácií po celej SR a ČR vyplýva, že drobnými chybami a nedokonalosťami pri montáži sa dajú spôsobiť nenapraviteľné chyby, ktoré sú v konečnom dôsledku drahšie, ako samotná cena montáže. Na videách na internete tá práca vyzerá jednoducho, ale len pre skúseného stolára, alebo tesára, ktorý dobre ovláda vlastnosti a špecifiká kompozitných materiálov.

Súčasťou našich služieb je aj kvalitná realizácia diela na kľúč. Zaujal Vás materiál Woodlook?

Farebnosť fasádnych materiálov WOODLOOK

Zobrazenie farieb na počítači , tablete či smartfóne môže byť trochu iné, v skutočnosti sú farby výraznejšie a prirodzenejšie. Odporúčame vzorky vidieť na vlastné oči - navštívte našu vzorkovňu alebo vzorkovňu Woodlook.

Prevedenie Modern

Prevedenie Grain

Technické parametre Woodlook

technické parametre woodlook